قیمت بیت کوین از 8800 صعود را شروع کرد

قیمت بیت کوین از 8800 صعود را شروع کرد

قیمت بیت کوین برای دومین بار در این هفته به زیر 9000 دلار سقوط کرد اما معامله‌گران به خرید در هر نقطهٔ کف ایجاد شده ادامه می‌دهند.

اگر به طور اتفاقی با دیجی کوینر آشنا شده اید و هیچ اطلاعاتی در مورد بیت کوین ندارید پیشنهاد می‌کنیم قبل از مطالعه ادامه مطلب، مقاله «بیت کوین چیست؟» را مطالعه نمایید.

در یک ساعت اخیر قیمت بیت کوین به زیر 9000 دلار سقوط کرده و پایین‌ترین قیمت روزانه 8813 دلار گزارش شد. از 24 ژوئن قیمت بیت کوین در حال کاهش ممنتم بوده است. این در حالی رخ می‌دهد که سایهٔ کندل‌های این نمودار نقطهٔ زیر میانگین متوسط 20 روزه را لمس کرد. افت قیمتی امروز به‌سطح 8813 دلار مصادف با افزایش حجم فروش در بازار شد.

آیا قیمت بیت کوین به 50000 دلار خواهد رسید؟

جدول هفتگی قیمت بازار ارزهای دیجیتال؛ منبع: Coin360

همان طور که در تحلیل‌های پیشین بررسی کردیم، خریداران در نقاط قیمتی زیر 9000 دلار بسیار مشتاق به خرید نشان می‌دهند. افت امروز، قیمت را به نزدیکی نقطه‌ای با حجم معاملاتی بالا در اندیکاتور حجمی VPVR در سطح 8800 دلار رساند.

نمودار BTC / USDT، منبع: Tradingview

اگر فروشندگان قیمت را به زیر این سطح هدایت کنند، بهترین دارایی دیجیتال جهان می‌تواند تا سطح میانگین متحرک 200 روزه‌اش در 8325 دلار افت کند. اما اگر قیمت در این نقطه حمایت نشود می‌تواند تا 7400 دلار و یا حتی پایین‌تر و تا منطقهٔ 6800 دلار افت کند.

اصلاح‌های آخر هفته با حجم‌های معاملاتی پایین رخ می‌دهند

سرمایه‌گذاران عادت کرده‌اند تا با پولبک‌های رخ داده در آخر هفته که با حجم‌های معاملاتی پایین انجام می‌شوند متعادل رفتار کنند. البته این احتمال نیز وجود دارد که معامله‌گران بزرگ این بازار، پس از منقضی شدن قراردادهای اختیاری و آتی بیت کوین به ارزش مجموعاً 1.06 میلیارد دلار در روز گذشته، فعلاً دست از فعالیت کشیده باشند و در انتظار رصد آخرین قیمت بسته شده در ماه باشند.

چگونه از حجم معاملاتی برای بهبود معامله گری خود استفاده کنید؟

با استناد به مارسل بچمن، همکار ما در کوین تلگراف، بازار فعلاً پس از حجم عظیم انقضای قراردادها در روز جمعه فعلاً در محدودهٔ خنثی قرار دارد، پچمن در جمعی خصوصی گفت:

” انقضای قرارداد معاملات اختیاری تأثیر چندانی در بازار نگذاشتند زیرا بیشتر معاملات اختیاری خرید قیمت 10000 دلار و بالاتر را هدف گرفته بودند. این اتفاق باعث از بین رفتن 67 درصد از قراردادهای موجود در بازار شد، شامل 70 درصد از قراردادهای بورس بازرگانی شیکاگو (Chicago Mercantile Exchange – CME) و 50 درصد از قراردادهای موجود در Deribit.”

اما انقضای معاملات آتی داستانی متفاوت داشته است زیرا که معامله‌گران بورس بازرگانی شیکاگو، بیشتر قراردادهای معاملات آتی را در 25 ژوئن با مدت انقضای جدید دوباره باز کردند. که این خود باعث صرف شدن 38 میلیون دلار در روز جمعه (روز انقضای قراردادها) شد. مجموع قراردادهای باز Bitmex و Deribit بعد از روز انقضا تغییری به خود ندید که این خود نشان‌دهندهٔ تمدید قراردادها بوده است. اما در OKEx نیمی از قراردادهای آتی با ارزش کلی 860 میلیون دلار تمدید شدند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد  قراردادهای آتی می‌توانید از مطلب آموزشی «قراردادهای آتی چیست؟» دیدن نمایید.

در کل، نشانه‌های فوق این پیام را به ماه می‌دهند که سرمایه‌گذاران قصد معامله کردن در روزهای آخر هفتهٔ پیش رو را ندارند. عملکرد منفی بازارهای مالی ممکن است سبب ترس سرمایه‌گذاران شده باشد. به‌خصوص عملکرد اخیر شاخص S&P 500 که همگرایی زیادی با بیت کوین دارد.

جدول روزانه بیت کوین، منبع: Coin360

در حین اصلاح قیمت بیت کوین، تعدادی از آلت کوین‌ها نیز افت‌های شدیدی را تجربه نمودند. اتریوم حدود 4 درصد، چِین لینک (Chainlink) حدود 6.42 درصد و توکن‌های مرکب DeFi سیزده ممیز هفده درصد افت را تجربه نمودند.

با استناد به CoinMarketCap، کل سرمایهٔ موجود در بازار رمز ارزها در حال حاضر 255.7 میلیارد دلار است که بیت کوین با 65.1 درصد بخش عظیمی از این بخش را دربر می‌گیرد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.