چرا مدیریت رمزارزش‌ها اهمیت ویژه‌ای خواهند یافت؟

چرا مدیریت رمزارزش‌ها اهمیت ویژه‌ای خواهند یافت؟

اینترنت ورای نقشی که در متحول ساختن ارتباطات داشت، نیروی محرکه‌ای بود که سرمایه‌گذاری را به فضای مجازی آورد و به صاحبان کسب‌وکارهای مختلف نیز اجازهٔ استفاده از این قابلیت را داد. اینترنت این امکان را ایجاد کرد که افراد بیشتری به بازارهای معامله دسترسی داشته باشند، همچنین سرعت انجام معاملات را افزایش داد و کارمزدها را نیز کاهش داد.

از زمان ورود اینترنت به بازارهای مالی، نرم‌افزارهایی مانند eTrade به گسترش بیشتر بازارهای معامله بین مردم کمک کرده‌اند و کلاس‌های دارایی مختلف، ابزارها و مطالب آموزشی را در اختیار تعداد بیشتری از معامله‌گران خُرد قرارداده‌اند. علاوه بر این، این پلتفورم‌ها بسیاری از عملیات را در خود جای دادند و امکان معامله در بازارهای مختلف را در اختیار کاربران خود قرار دادند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد  بازارهای مالی می‌توانید از مطلب آموزشی «بازارهای مالی چیست؟» دیدن نمایید.

نکات مهم:

  • هر روزه سرمایه‌گذاران بیشتری با اکوسیستم رمزارزها آشنا می‌شوند و برای افزایش تنوع دارایی‌های خود علاقمندند که مقداری رمزارز مانند بیت‌کوین را به پورتفوی خود اضافه کنند و از پتانسیل‌هایی که این بازار دارد هم استفاده کنند.
  • اما دنیای رمزارزها ممکن است برای تازه‌واردها کمی عجیب و غریب به‌نظر برسد و موارد به‌نظر ساده‌ای مانند ایجاد یک والت و انتقال ایمن توکن‌ها ممکن است برای این افراد دشوار باشد.
  • به همین دلیل، روش‌های مدیریت دارایی‌های رمزنگاری شده در حال توسعه می‌باشند که به شرکت‌ها و افراد امکان بهره‌مند شدن از اکوسیستم رمزارزها، بدون درک کامل جزئیات این حوزه را بدهند.

رمز ارز چیست؟

مدیریت رمزارزش‌ها چیست؟

بعد از اینکه داراریی‌های تحت مدیریتِ مشاور مدیریت دارایی آنلاین Nutmeg در انگلیس از یک میلیارد پوند فراتر رفت، گام بزرگ دیگری در حوزه ورود اینترنت به بازارهای مالی برداشته شد. اما این حجم از مشاوره و معامله متمرکز در حوزهٔ رمزارزها هنوز انجام نشده است. علت این است که مشکلات و حواشی موجود در این حوزه، از جذابیت آن برای سرمایه‌گذاران کاسته است.

چرا مدیریت رمزارزش‌ها اهمیت ویژه‌ای خواهند یافت؟

با نیاز بالایی که در بازار برای مدیریت دارایی‌های رمزنگاری شده وجود دارد، این ابزار به‌سرعت در حال توسعه می‌باشند. مشوق کمپانی‌هایی که در حال توسعهٔ ابزاری برای مدیریت رمزارزش‌ها هستند، چیزی نیست جز بازار 400 میلیارد دلاری بازار رمزارزها.

با پخته‌تر شدن این بازار، سرمایه‌گذاران بیشتری به دانش خود در این حوزه خواهند افزود و به کمک پلتفورم‌هایی که دسترسی راحت‌تری به اکوسیستم رمزارزها ایجاد می‌کنند، وارد دنیای رمزارزها خواهند شد.

چرا مدیریت ساده‌تر رمزارزش‌ها جذابیت دارد؟

امروزه خرید رمزارزها از خرید سایر دارایی‌ها مانند طلا یا ارزهای سنتی مثل دلار دشوارتر می‌باشد. با افزایش تعداد کاربران اکوسیستم رمزارزها، افراد و مؤسسات بیشتری به فکر ایجاد ابزارهای ساده‌تر که برای مدیریت پورتفوی دارایی‌های دیجیتال شده‌اند خواهند افتاد.

در حال حاضر، تازه‌واردها به اکوسیستم رمزارزها، ابتدا باید یک والت تهیه کنند که قابلیت ذخیره رمزارز مورد نظرشان را داشته باشد، سپس باید صرافی‌ رمزارزی را بیابند که کوین آنها در لیست رمزارزهای قابل معامله آن باشد و در انتها وارد پروسهٔ چندمرحله‌ای تأیید هویت شوند تا اجازهٔ فعالیت داشته باشند.

بهترین صرافی‌های رمز ارز کدامند؟

این افراد بعد از ورود به بازار رمزارزها باید حوزهٔ فعالیت خود را گسترش دهند و برای ایجاد تنوع در دارایی‌های رمزنگاری شده خود از والت‌ها و صرافی مختلف استفاده کنند. اگرچه این کارها شدنی است، پیچیدگی این پروسه همچنان سدی در برابر ورود افراد جدید به این حوزه می‌باشد. خیلی از افراد که در صنعت رمزارزها فعالیت می‌کنند این مشکل را درک کرده‌اند. آلِن مورچ، مدیر وب‌سایت مدیریت دارایی‌های رمزنگاری شده Blox در این باره می‌گوید: “مدیریت دارایی‌های رمزنگاری شده حتی برای معامله‌گران حرفه‌ای هم کار راحتی نیست. دانستن اینکه کوین‌هایتان کجاست، پوزیشن‌هایی که باز کردید چه عملکردی داشتند و وضعیت‌شان چه کیفیتی دارد ممکن است برای خیلی‌ها پیچیده باشد.”

کیف پول بیت کوین

به همین دلیل، بعضی از کمپانی‌ها برای آسایش کاربرها در مدیریت دارایی‌هایشان در بازارهای مالی، ابزاری معرفی کردند که امروزه در بازارهای سنتی جاافتاده‌ هستند. به‌جای مدیریت چندین حساب و والت، با استفاده از پلتفورم‌های مدیریت رمزارزش‌ها به‌راحتی می‌توان این کار را انجام داد.

در حال حاضر، چندین صندوق سرمایه‌گذاری وجود دارند که مدیریت رمزارزش‌ها را برای مشتریان خود انجام می‌دهند. تاکنون، این مدل، نتایج خوبی به‌همراه داشته است. به‌عنوان مثال، کمپانی Bitwise Asset Management بعد از ایجاد یک صندوق سرمایه‌گذاری برای رمزارزها، در چهار ماه سود 51 درصدی داشته است. با افزایش شهرت و محبوبیت رمزارزش‌ها، مؤسسات سرمایه‌گذاری توجه بیشتری به این حوزه خواهند کرد و تحقیقات نشان می‌دهد که تعداد صندوق‌های سرمایه‌گذاری رمزارزش‌ها در سال 2018 تقریباً دوبرابر شده است.

هنوز بیشتر معامله‌گرها در اکوسیستم رمزارزها خودشان سرمایه‌های خود را مدیریت می‌کنند و چندین پلتفورم‌ هم وجود دارد که به‌عنوان مرجع جا افتاده‌اند که به این افراد از آنها برای یافتن پاسخ سؤالات خود استفاده می‌کنند.

بررسی بازار نوظهور پلتفورم‌های مدیریت رمزارزش‌ها

تاکنون در اکوسیستم رمزارزها چندین صرافی تأسیس شده و همهٔ این صرافی‌ها فقط تعدادی از رمزارزها را پشتیبانی می‌کنند و لیست کاملی وجود ندارد. این موضوع که بسیاری از صرافی‌ها با همهٔ والت‌ها سازگار نیستند، سرمایه‌گذاران را به‌خطر می‌اندازد و مدیریت رمزارزش‌های متنوع را دشوارتر می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه انتخاب صرافی‌‌‌‌‌‌های‌‌‌ رمزارز مناسب می‌توانید از مطلب آموزشی «صرافی رمز ارز مناسب را چگونه انتخاب کنیم؟» دیدن نمایید.

برای حل این مشکل، پلتفورم‌های مدیریت رمزارزش‌ها در تلاش هستند این پروسه را بدون اینکه به‌شخص ثالث نیاز باشد، ساده‌تر کنند. برای معامله‌گران غیرحرفه‌ای که دانش کاملی از این حوزه ندارند، این ابزار روش بهتری برای ورود و موفقیت می‌باشد.

چندین پلتفورم وجود دارند که هدف‌شان مدیریت ساده و مؤثر رمزارزش‌های معامله‌گرها می‌باشد و خیلی از آنها هم بازدهی خود را ثابت کرده‌اند. به‌عنوان مثال، وب‌سایت Blox این امکان را به کاربران خود می‌دهد که چندین والت و حساب کاربری چندین صرافی را به‌آسانی از یک مکان مدیریت کنند.

این پلتفورم‌ها به کاربران در مدیریت هم‌زمان چند پورتفوی کمک می‌کنند و آنها را قادر می‌سازند به‌راحتی با چندین والت و در چندین صرافی مختلف معامله کنند. حتی برخی از این پلتفورم‌ها توکن‌‌های خاص خود را ایجاد کرده‌اند و کاربران می‌توانند با استفاده از این توکن‌ها به ‌قابلیت‌های ویژهٔ این پلتفورم‌ها دسترسی بیابند. یکی از این پلتفورم‌های مدیریت رمزارزش‌ها، Blox می‌باشد که به توکن CDT کار می‌کند.

توکن های رمزگذاری شده چه هستند؟

پلتفورم‌های دیگری مانند Iconomi به معامله‌گرها  امکان ایجاد گروه‌ها و ترکیبات دارایی‌های مختلف را می‌دهد. پلتفورم Blackmoon، پلتفورم دیگری است که براساس تکنولوژی بلاک چین کار می‌کند و به مدیران این اجازه را می‌دهد که سرمایهٔ مشتریان را مدیریت کنند و به معامله‌گران خرد نیز در نظارت بر سرمایه‌شان کمک می‌کند. بعضی کمپانی‌های دیگر مانند Melonport، حتی پا را از این فراتر گذاشته‌اند و روش‌های دموکراتیک‌تری به کاربران خود ارائه می‌دهند و اجازهٔ سرمایه‌گذاری در پورتفوی دیگر کاربران را نیز به مشتریان خود می‌دهند.

آیندهٔ پلتفورم‌های مدیریت رمزارزش‌ها چگونه است؟

چرا مدیریت رمزارزش‌ها اهمیت ویژه‌ای خواهند یافت؟

اگر راه‌های آسان‌تری برای استفاده عموم از این اکوسیستم ایجاد شود رشد و نمو اکوسیستم رمزارزها با ورود کاربران جدید تضمین خواهد شد. ابزارهای مدیریت رمزارزش‌ها به تریدرها با سطوح مختلف، روش‌های ساده‌ای برای مدیریت رمزارزش‌هایشان می‌دهد که بتوانند از یک مکان حساب‌ها و والت‌های مختلف خود را زیرنظر داشته باشند. با توسعهٔ این‌گونه ابزارها، تازه‌واردها انگیزهٔ بیشتری برای ورود خواهند داشت.

با گذر زمان، روزبه‌روز اهمیت و محبوبیت این ابزارها افزایش می‌یابد. علاوه بر این، این ابزارها به تفکیک بخش‌های مختلف اکوسیستم رمزارزش‌ها کمک خواهد کرد و دید وا‌ضح‌تری از این حوزهٔ نسبتاً پیچیده به کاربران عرضه خواهد کرد و همین باعث توسعهٔ بیشتر این اکوسیستم خواهد شد. بنابراین وظیفهٔ ابزارهای مدیریت رمزارزش‌ها تنها فراهم آوردن مکانی برای زیر نظر داشتن رمزارزش‌ها نیست، بلکه این پلتفورم‌ها ابزاری برای درک بهتر کل این اکوسیستم نیز خواهند بود.

با آشکار شدن محدودیت‌های این پلتفورم‌ها ممکن است مدتی شاهد ایده‌های جدید در این حوزه نباشیم. اما با رقابت ایجاد شده بین پلتفورم‌های مختلف، مطمئناً آیندهٔ درخشانی در انتظار این‌گونه پلتفورم‌هاست. در نهایت بعد از اینکه این پلتفورم‌ها از این مرحله عبور کردند و پخته‌تر شدند، جماعت بسیار گسترده‌تری را به اکوسیستم رمزارزش‌ها جذب خواهند کرد.

اولین قدم در ورود به اکوسیستم رمزارزش‌ها چیست؟

چرا مدیریت رمزارزش‌ها اهمیت ویژه‌ای خواهند یافت؟

اگرچه روش‌های متعددی برای به‌دست آوردن رمزارزها‌ وجود دارد، خرید رمزارزها از طریق پلتفورم‌هایی مانند بایننس، یکی از راحت‌ترین روش‌ها می‌باشد. با این پلتفورم به‌راحتی به رمزارزهای مختلف مانند بیت‌کوین و اتریوم دسترسی دارید و می‌توانید سبد متنوعی از رمزارزش‌ها برای خود ایجاد کنید.

به انتهای مقاله «چرا مدیریت رمزارزش‌ها اهمیت ویژه‌ای خواهند یافت؟» رسیدیم، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه انجام معاملات در صرافی بایننس می‌توانید از مطلب آموزشی «انجام معاملات در صرافی بایننس چگونه است؟» دیدن نمایید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.