رمز ارز او ام جی نتورک (OMG) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن

فهرست این مقاله
قیمت لحظه ای او ام جی نتورک

نمودار او ام جی نتورک

شبکه OMG یک راه‌حل مقیاس‌بندی لایه ۲ برای اتریوم است. موتور پلاسمای این شبکه، قراردادهای هوشمندی مانند اتریوم را اجرا می‌کند، اما تنها تراکنش‌های کامل‌شده را به بلاک چین عمومی پخش می‌کند و سبب صرفه‌جویی در قدرت پردازش، زمان و هزینه‌ها می‌شود. ما در این مقاله از سری مقالات معرفی ارزهای دیجیتال قصد داریم به معرفی و بررسی رمز ارز او ام جی نتورک و شبکه آن بپردازیم. اگر شما نیز به حوزه ارزهای دیجیتال علاقه‌مند هستید و می‌خواهید با این ارز آشنا شوید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.
معرفی رمز ارز او ام جی نتورک (OMG)
او ام جی نتورک که پیش از این OmiseGo نام داشت، یک راه‌حل مقیاس‌پذیر لایه ۲ غیرمحرمانه است که برای بلاک چین اتریوم ساخته شده است. شبکه رمز ارز او ام جی نتورک به‌عنوان یک تولیدکننده بلوک واحد، به نام زنجیره اثبات اقتدار (PoA) اجرا می‌شود. این شبکه یک لایه انتقال ارزش در بالای اتریوم ایجاد می‌کند که تراکنش‌های اتریوم را با هم جمع کرده و آن‌ها را از طریق یک زنجیره بهینه‌شده با سرعت، قبل از ارسال مجدد به بلاک چین برای تأیید اعتبارسنجی می‌کند. در این روش، تراکنش‌های کاربران به‌جای تأیید جداگانه به‌صورت دسته‌ای تأیید می‌شوند. این شبکه توسط سازمان اولیه خود Omise اداره می‌شود که پرداخت‌های برون‌مرزی را در آسیای جنوب شرقی تسهیل می‌کند.
چگونگی عملکرد شبکه OMG
مراحل تولید بلوک و انجام تراکنش‌ها در شبکه رمز ارز او ام جی نتورک را ناظران غیرمتمرکز بررسی و تأیید می‌کنند تا دست‌کاری در تراکنش‌ها صورت نگیرد که این امر امنیت شبکه رمز ارز او ام جی نتورک را تضمین می‌کند. شبکه او ام جی نتورک از توکن ابزار OMG به‌عنوان یکی از روش‌های پرداخت هزینه‌ها در شبکه OMG استفاده می‌کند. همچنین از آن برای سهام‌گذاری در سیستم اثبات سهام این شبکه استفاده می‌شود و به کاربران کمک می‌کند تا در ازای دریافت پاداش، به امنیت شبکه کمک کنند.
بنیان ‌گذاران و تاریخچه شبکه OMG
در حال حاضر این شبکه را تیمی با بیش از ۵۰ کارمند در مکان‌های مختلف در سراسر جهان تشکیل داده است. مدیرعامل فعلی آن Vansa Chatikavanij است و این شبکه به‌عنوان یک شرکت تابعه از SYNQA (شرکت فین‌تک مستقر در تایلند که قبلاً به نام Omise Holdings شناخته می‌شد) فعالیت می‌کند. چتیکاوانیج که بنیان‌گذار پروژه رمز ارز او ام جی نتورک است، مدرک کارشناسی ارشد علوم زمین و محیط زیست از دانشگاه کلمبیا دارد و پیش از این پروژه در چندین مؤسسه مالی برجسته از جمله شرکت مالی بین‌المللی (IFC) و گروه بانک جهانی به‌عنوان مشاور فعالیت داشته است. وی تا سال ۲۰۱۹ و پیش از ارتقای خود به سمت مدیرعاملی که تا امروز نیز در این سمت بوده است، سمت مدیر تجارت این شرکت را بر عهده داشت. استفان مک نامارا، رئیس سابق استراتژی تحقیق و توسعه بلاک چین در فناوری‌های هواوی، مدیر اجرایی او ام جی نتورک است.
کاسیما تارنپیپیچای، یک مهندس و مشاور باتجربه و مدیر ارشد فناوری او ام جی نتورک است. پلتفرم این شبکه با ۲۵ میلیون دلار بودجه به‌دست‌آمده از فروش سکه‌های این شبکه در طول عرضه اولیه سکه (ICO) آن در سال ۲۰۱۷ توسط بنیان‌گذاران جون هاسگاوا و دانی هارینسوت پشتیبانی شده است. شرکت مادر شبکه OMG SYNQA علاوه بر این، ۸۰ میلیون دلار دیگر از بودجه سری C جمع‌آوری کرد و توسط چندین شرکت سرمایه‌گذاری بزرگ، از جمله شرکت خدمات مالی تویوتا و شرکت بانکداری سومیتومو میتسویی حمایت شد.
دلیل منحصر به‌ فرد بودن شبکه رمز ارز او ام جی نتورک

این شبکه معتقد است موانع قابل‌توجه سرعت و هزینه اتریوم باید پیش از اینکه کسب‌وکارهای اصلی و افراد بخواهند محصولات و برنامه‌های رمز ارز خود را در شبکه اتریوم بسازند، برطرف شود. پلاسمای این شبکه از داده‌های غیرضروری در زنجیره ریشه خلاص می‌شود. قراردادهای هوشمند بنیان خود یعنی اتریوم را مدیریت می‌کند، اما تنها تراکنش‌های کامل‌شده را برای زنجیره عمومی اتریوم پخش می‌کند. این امر سبب صرفه‌جویی در قدرت پردازش و حافظه بسیاری برای شرکت‌کنندگان زنجیره می‌شود و هزینه تعامل با سایر شرکت‌کنندگان سیستم را تا حدود ۲/۳ کاهش می‌دهد. همچنین سرعت تراکنش‌ها را به‌اندازه‌ای افزایش می‌دهد که به برنامه‌های غیرمتمرکز اجازه می‌دهد بدون نگرانی درباره به تعویق افتادن اجرا شوند.
چه چیزی به شبکه رمز ارز او ام جی نتورک ارزش می‌ دهد؟
عملکرد زنجیره‌ای متقابل یک ویژگی حیاتی برای بهبود نقدینگی و تجربه کاربر در بلاک چین‌های جدید است. استفاده از این شبکه فشار رقابت را کاهش داده و به بلاک چین‌های هدفمند اجازه می‌دهد به‌جای هزینه‌های مبتنی بر رقابت‌هایی مانند بازاریابی، بر بهبود خدمات تمرکز کنند.
نقش توکن او ام جی نتورک نه تنها حفظ و راه‌اندازی شبکه او ام جی نتورک است، بلکه باعث تسهیل و سرعت‌بخشی به تراکنش‌ها هم می‌شود. با داشتن این توکن‌ها، کاربران حق اعتبارسنجی این بلاک چین را در چارچوب قوانین اجماع آن می‌خرند. این توکن در درجه اول برای پرداخت هزینه خدمات در شبکه و همچنین برای سهام هنگام انتشار استفاده می‌شود. قیمت این شبکه براساس مقدار ارزشی که معامله می‌کند و براساس فشار بازار در نوسان است. این شبکه با چندین شرکت و گروه مانند AlgoZ، Quantstamp، Hydro Labs، Krungsri Finnovate، Nomura، Ethereum Community Fund، MVL و ShinhanCard مشارکت دارد و کار می‌کند.
تعداد سکه‌ های در گردش شبکه OMG
توکن‌های این شبکه دارای حداکثر عرضه ثابت ۱۴۰،۲۴۵،۳۹۸ OMG هستند و هرگز بیش از این نقطه افزایش نمی‌یابند. ۱/۶۵ درصد از توکن‌ها بین سرمایه‌گذاران و ۵ درصد به‌صورت ایردراپ توزیع شده است. در پایان نیز ۹/۲۹ درصد در اختیار پروژه و تیم قرار گرفته است. ۲۰ درصد از این مبلغ در قرارداد هوشمند ذخیره این شبکه برای تأمین بودجه توسعه‌های آینده و اعتبارسنجی شبکه قفل شده و ۹/۹ درصد باقی‌مانده برای تیم مؤسس محفوظ است. هم ذخیره OMG و هم تخصیص تیم برای یک سال پس از ICO قفل شدند.
مشخصات فنی رمز ارز او ام جی نتورک

Proof-of-Authority (PoA):
الگوریتمی که با بلاک چین‌ها استفاده می‌شود و تراکنش‌های نسبتاً سریعی را از طریق مکانیسم اجماع مبتنی بر هویت به‌عنوان یک سهام ارائه می‌دهد.
زنجیره پلاسما:
به چارچوبی اطلاق می‌شود که امکان ایجاد بلاک چین‌های Child را فراهم می‌کند که از زنجیره اصلی اتریوم به‌عنوان لایه‌ای از اعتماد و داوری استفاده می‌کنند. در پلاسما، زنجیره‌های Child را می‌توان طوری طراحی کرد که الزامات موارد استفاده خاص را برآورده کند؛ به‌ویژه مواردی که در حال حاضر در اتریوم امکان‌پذیر نیستند.
Child Chain:
این زنجیره به‌عنوان زنجیره‌های معاملاتی معماری والد-فرزند عمل می‌کنند؛ زیرا زنجیره والد حداقل ویژگی‌ها را حفظ می‌کند.
امنیت شبکه OMG
در حال حاضر OMG Mainet توسط مکانیسم اجماع اثبات اعتبار (POA) ایمن شده است؛ بدین‌معنا که یک تولیدکننده بلوک واحد (OMG Network) شبکه را کنترل می‌کند و کاربران در حال حاضر به اعتبار آن در اعتبارسنجی صادقانه تراکنش‌ها متکی هستند. شبکه اصلی او ام جی درنهایت به سیستم اجماع اثبات سهام (POS) منتقل می‌شود که به کاربران امکان می‌دهد توکن‌های خود را به اعتبارسنجی‌ها واگذار کنند. کاربران این شبکه با قراردادن توکن‌های خود در اعتبارسازان می‌توانند ضمن بهبود امنیت شبکه، پاداش بیشتری کسب کنند.
نحوه استفاده از شبکه OMG
رمز ارز او ام جی نتورک شبکه اصلی خود را در ژوئن ۲۰۲۰ راه‌اندازی کرد. کاربران می‌توانند برای ایجاد یک کیف پول تحت وب OMG به وب‌سایت رسمی این شبکه مراجعه کنند. پس از ایجاد کیف پول، کاربران می‌توانند وجوه خود را در زنجیره پلاسما سپرده‌گذاری و مدیریت کنند. این شبکه برای تسهیل تراکنش‌های ارزشی در زنجیره‌های پلاسما لایه ۲ او ام جی نتورک و زنجیره‌های Child استفاده می‌شود؛ درحالی‌که در زمان عرضه تنها در مدل Proof-of-Stake آن قابل استفاده بود. علاوه بر این می‌توان از این رمز ارز به‌عنوان یک ابزار سرمایه‌گذاری سوداگرانه و نوعی پرداخت استفاده کرد.
نحوه انتخاب کیف پول OMG
نوع کیف پول انتخابی شما برای رمز ارز او ام جی نتورک به این بستگی دارد که از آن چه استفاده‌ای می‌خواهید بکنید و چه مقدار رمز ارز قصد دارین در آن ذخیره کنید.
کیف پول‌ های سخت‌ افزاری
کیف پول سخت‌افزاری یا کیف پول سرد امن‌ترین گزینه را با ذخیره‌سازی و پشتیبان‌گیری آفلاین فراهم می‌کند. هر دو کیف پول سخت‌افزاری Ledger و Trezor راه‌حل‌های ذخیره‌سازی را برای او ام جی نتورک ارائه می‌دهند، اما باید دانست این کیف پول‌ها هزینه فراوانی دارد و یادگیری آن‌ها پیچیده‌تر از کیف پول‌های نرم‌افزاری و تحت وب است؛ بنابراین اگر قصد ذخیره و نگهداری مقدار زیادی رمز ارز را ندارید یا فردی مبتدی هستید، به استفاده از این ولت‌ها نیازی ندارید.
کیف پول‌ های نرم‌ افزاری
این کیف پول‌ها گزینه دیگری را ارائه می‌دهند و استفاده از آن‌ها رایگان و آسان است. آن‌ها معمولاً در نسخه‌های اندروید، آی‌اواس و دسکتاپ در دسترس هستند و با کلیدهای خصوصی از طرف شما، توسط ارائه‌دهندگان خدمات، مدیریت و پشتیبانی می‌شوند. اگرچه استفاده از این کیف پول‌ها بسیار آسان است، باید دانست که امنیت آن‌ها از کیف پول‌های سخت‌افزاری بسیار کمتر است و برای افرادی که مبتدی نیستند و قصد نگهداری توکن‌های بسیاری را دارند، گزینه مناسبی نیستند.
کیف پول‌ های تحت وب
کیف پول‌های آنلاین یا کیف پول‌های وب رایگان و برای استفاده آسان بوده و از چندین دستگاه با استفاده از یک مرورگر وب قابل دسترسی هستند. با این حال آن‌ها کیف پول‌های داغ محسوب می‌شوند و ممکن است در مقایسه با جایگزین‌های سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری امنیت کمتری دارد. توجه داشته باشید که برای حفظ و بالابردن امنیت باید یک سرویس معتبر باسابقه در زمینه امنیت و نگهداری را انتخاب کنید. به این ترتیب، کیف پول‌های تحت وب برای نگهداری مقادیر کمتر یا برای معامله‌گران باتجربه بیشتر مناسب هستند.
نحوه خرید شبکه OMG

این رمز ارز را می‌توان به‌راحتی از صرافی‌های معتبر ایرانی و خارجی مانند کوین بیس پرو و بایننس خریداری کرد. همچنین می‌توان این ارز را با ارزهای دیجیتال دیگر مانند بیت کوین، اتر، و تتر و همچنین ارزهای فیات مانند دلار آمریکا، یورو و پوند مبادله کرد.
نحوه فروش شبکه OMG
اگر از قبل صاحب این شبکه هستید و آن را روی کیف پول صرافی نگه می‌دارید، می‌توانید به‌راحتی با انتخاب تعداد کوین موردنظر خود و انتخاب گزینه پرداخت، سکه‌های OMG را بفروشید.
قیمت شبکه OMG
عوامل متعددی بر قیمت و ارزش بازار این شبکه تأثیر‌گذارند؛ از جمله جریان‌های ورودی و خروجی ارز، احساسات، تحولات فنی و اساسی، چرخه اخبار و محیط کلی اقتصادی. قیمت این شبکه نیز مستقیم تحت تأثیر تقاضای کاربرانی است که از توکن‌های او ام جی نتورک (Omisego یا OMG) برای تراکنش در شبکه استفاده می‌کنند. مانند بیت کوین، قیمت در هر لحظه با خرید و فروش تجمعی میلیون‌ها شرکت‌کننده در سراسر جهان تعیین می‌شود. می‌توانید با استفاده از صرافی‌های رمزنگاری بسیاری از خدمات مختلف ردیابی ارزهای دیجیتال، از آخرین قیمت‌ها و اخبار به‌روز باشید.
نتیجه‌ گیری
رمز ارز او ام جی نتورک رمز ارز معتبری است که با موانع متعددی روبه‌رو شده و از آن عبور کرده است. این ارز یک بلاک چین است که می‌تواند برنامه‌های غیرمتمرکز را میزبانی کند. این رمز ارز که در ابتدا با نام OmiseGo فعالیت داشت، در سال ۲۰۱۹ تغییر نام یافته و با نام OMG فعالیت خود را ادامه داده است. رمز ارز نوپای او ام جی توانسته در مدتی کم سرمایه‌گذاران زیادی را به خود جذب کند و جزء یکی از ارزهای محبوب در میان رقبای خود قرار بگیرد.
سوالات متداول

آیا او ام جی نتورک رقیب اتریوم است؟

خیر، این شبکه یک پروتکل لایه ۲ است که به تسهیل تراکنش‌ها در شبکه اتریوم کمک می‌کند.

کیف پول‌های سخت‌افزاری رمز ارز او ام جی نتورک کدام‌اند؟

هر دو کیف پول سخت‌افزاری Ledger و Trezor راه‌حل‌های ذخیره‌سازی را برای او ام جی ارائه می‌دهند.

آیا شبکه OMG امن است؟

در حال حاضر OMG Mainet توسط مکانیسم اجماع اثبات اعتبار (POA) ایمن شده است؛ بدین‌معنا که یک تولیدکننده بلوک واحد (OMG Network) شبکه را کنترل می‌کند و کاربران در حال حاضر به اعتبار آن در اعتبارسنجی صادقانه تراکنش‌ها متکی هستند.

توجه: با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و کوکوین هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.
برای ورود به صرافی کوینکس حتما باید با IP خارج از ایران وارد شوید.

به این مقاله امتیاز دهید تا با کمک شما کیفیت آن را بسنجیم

ترتیبی که برای خواندن مقالات” انواع توکن ها “به شما پیشنهاد می‌کنیم:

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خبر روز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *