سونی 900 نفر از کارمندانش را اخراج می‌کند

سونی اعلام کرد 900 کارمند خود از واحد پلی‌استیشن را اخراج خواهد کرد.

به گزارش خبر روز، سونی حدود 8 درصد از نیروی کار جهانی خود، معادل 900 نفر از واحد پلی‌استیشن را اخراج خواهد کرد. «جیم رایان»، مدیرعامل واحد پلی‌استیشن، در ایمیلی به کارمندان گفت: «پس از بررسی دقیق و بحث‌های مدیریتی چندماهه، مشخص شد که باید تغییراتی برای ادامه رشد تجارت و توسعه شرکت ایجاد کرد.»

این شرکت ژاپنی در 14 فوریه (25 بهمن‌ماه) اعلام کرد که انتظار دارد در سال مالی منتهی به مارس (اسفندماه)، 21 میلیون پلی‌استیشن 5 بفروشد که کمتر از پیش‌بینی قبلی 25 میلیون کنسول است.

اخراج 900 نفر از کارمندان پلی‌استیشن سونی

چندین استودیوی پلی‌استیشن نیز تحت تأثیر اخراج‌ها قرار گرفته‌اند. سونی استودیوی لندن خود را در بریتانیا که بازی‌های پلی‌استیشن VR را توسعه می‌داد، تعطیل می‌کند. برخی از کارمندانی که قرار است اخراج شوند، در استودیوهای مشهوری مانند Insomniac Games و Naughty Dog حضور دارند. به‌طور کلی، کارمندان در سراسر آمریکا، ژاپن و اروپا تحت تأثیر این اخراج‌ها قرار خواهند گرفت.

پس از اعلام این اخراج‌ها، سهام سونی نیز به‌شدت سقوط کرد. تحلیلگران پیش‌بینی می‌کردند که سونی در سال جاری میلادی پلی‌استیشن 5 پرو را عرضه کند که باعث افزایش فروش این کنسول شود.

صنعت بازی‌سازی اخیراً با موجی از اخراج‌ها مواجه شده است. مایکروسافت ماه گذشته 1900 کارمند اکتیویژن بلیزارد و ایکس‌باکس را اخراج کرد که حدود 8 درصد از کل بخش بازی‌های مایکروسافت را تشکیل می‌دادند. یونیتی 25 درصد از نیروی کار خود و دیسکورد نیز 17 درصد از کارکنان خود را اخراج کردند.

منبع :

دیجیاتو

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خبر روز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *