قیمت‌های بازار طلا و سکه در آغاز بهمن ماه / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/۱۱/۱

به گزارش خبر روز، قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر انتظارات برای اقدامات محرک مالی گسترده دولت جدید آمریکا برای تقویت اقتصاد آسیب زده از کرونا، افزایش یافت.
به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل با ۰.۵ درصد افزایش، به ۱۸۴۸ دلار و ۳۰ سنت رسید.
در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۴ درصد افزایش، به ۱۸۴۷ دلار و ۳۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز سه‌شنبه با ۰.۶ درصد افزایش، در ۱۸۴۰ دلار و ۲۰ سنت بسته شده بود.
جانت یلن، گزینه پیشنهادی جو بایدن، رییس‌جمهور منتخب آمریکا برای وزارت خزانه داری روز سه شنبه در جلسه تایید وی از قانون‌گذاران خواست در زمینه هزینه کمکی کرونایی حرکت بزرگی انجام دهند و خاطرنشان کرد مزایای این هزینه‌ها به بار بدهی سنگین‌تر دولت می‌ارزد.
به گفته هووی لی، اقتصاددان بانک OCBC، با توجه به رویکرد جانت یلن و موضع بایدن در خصوص اقدامات محرک مالی، طلا به انتظارات تورمی بالاتر واکنش نشان می‌دهد. با این حال رشد قیمت طلا در کوتاه‌مدت به دلیل بازده بالاتر و رشد دلار محدود خواهد بود. وی خاطرنشان کرد اونس طلا همچنان پتانسیل صعود به ۲۰۰۰ دلار را احتمالا تا اواسط سه ماهه دوم که نقدینگی زیادی در بازار ایجاد می‌شود، دارد.
شاخص دلار از اوج یک ماهه اخیر که اوایل هفته به آن صعود کرده بود عقب@نشینی بیشتری پیدا کرد و بازده خزانه پس از اظهارات یلن مبنی بر اینکه کاهش مالیات شرکت‌های بزرگ که در سال ۲۰۱۷ به اجرا درآمد باید لغو شود، افت پیدا کرد.
بر اساس گزارش رویترز، بایدن روز چهارشنبه سوگند یاد خواهد کرد و سرمایه‌گذاران به برنامه بسته محرک مالی ۱.۹ تریلیون دلاری وی برای تحرک بخشیدن به رشد اقتصادی و توزیع واکسن کووید ۱۹ متمرکز شده‌اند.
طلا پناهگاه امنی در برابر تورم و افت ارزش ارز در نتیجه اقدامات محرک مالی و پولی به شمار می‌رود و بازده پایین‌تر خزانه، هزینه نگهداری این فلز ارزشمند که بازدهی ندارد را کاهش داده و به جذابیت سرمایه‌گذاری در آن می‌افزاید.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۹ درصد افزایش، به ۲۵ دلار و ۴۲ سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۱.۲ درصد افزایش یافت و ۱۰۹۶ دلار و ۲۳ سنت معامله شد. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، به ۲۳۶۱ دلار و ۷۹ سنت رسید.
بر اساس گزارش خبر روز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز چهار‌شنبه ۱ بهمن ساعت ۱۹، با ۹۵۹ تومان افزایش نسبت به روز گذشته ۲۲،۷۵۴ تومان‌ معامله شد.
همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.
صرافی‌های بانک‌ها امروز چهارشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۲ هزار و ۷۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۲ هزار و ۲۵۰ تومان خریداری می‌کنند.
قیمت یورو در بازار آزاد امروز چهار‌شنبه ۱ بهمن ساعت ۱۹، با ۱،۱۵۰ تومان افزایش نسبت به روز گذشته ۲۷،۴۵۱ تومان معامله شد.
همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.
بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۲۷ هزار و ۴۵۰ تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۶ هزار و ۹۵۰ تومان است.
طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم نُه میلیون و ۸۹۷ تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید ده میلیون و ۲۹۲ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.
در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۹۹۳ هزار و ۲۰۰ تومان قیمت دارد.
نیم‌سکه، ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خبر روز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *