قیمت سکه پارسیان ۲ میلیون تومان شد!

به گزارش خبر روز، با افزایش قیمت سکه و طلا دوباره تقاضا برای خرید سکه‌های پارسیان زیاد شد. به گفته دبیر هیات مدیره اتحادیه طلای تهران، با گرانی‌های اخیر، قدرت خرید مردم کاهش یافته است و امسال خرید سکه پارسیان بیشتر از سال‌های گذشته بود.
تقاضا برای خرید سکه‌های پارسیان در حالی افزایش یافته است که در سال‌‌های گذشته با وجود ارزان بودن آن کسی میلی به خرید این سکه نداشت.
آیا سکه‌های پارسیان غیراستاندارد هستند؟ سال ۹۰ بود که علی زمردپوش، رئیس اتحادیه طلای اصفهان به سایت طلا گفته بود که «سکه‌های هخامنشی و پارسیان از نظر بانک مرکزی غیراستاندارد هستند.»
فروش سکه پارسیان ممنوع نیست
نادر بذرافشان در این باره به خبر روز گفت: فروش سکه پارسیان ممنوع نیست. بیش از ۱۰ سال است که سکه‌هاس پارسیان در بازار خرید و فروش می‌شود. با توجه به ضرب نشدن سکه‌های گرمی از سوی بانک مرکزی عرضه سکه‌های پارسیان به بازار زیاد شد.
به گفته او، در چند سال گذشته به دلیل عیار پایین و فروش تقلبی این سکه‌ها مردم دیگر تمایلی به خرید سکه پارسیان نداشتند اما اخیرا به دلیل گران شدن سکه، سکه‌های پارسیان برای کادو استفاده می‌شود.
قیمت سکه پارسیان چقدر است؟
قیمت سکه پارسیان چقدر است؟ دبیر هیات مدیره اتحادیه طلای تهران پاسخ داد: سکه پارسیان با دو عیار ۱۸ و ۲۴ در بازار وجود دارد که قیمت آن از ۱۵۰ هزار تومان تا دو میلیون تومان است.
بذرافشان در توصیه‌ای به مردم گفت: تقلبی این سکه‌ها همچنان در بازار موجود است. برای خرید این سکه باید به نشان هولوگرام آن توجه شود و مردم سکه پارسیان را از سکه فروشان و واحدهای صنفی دارای پروانه بخرند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خبر روز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *