پیش‌بینی قیمت طلا فردا 10 دی / واکسن کرونا طلا را ارزان می‌کند؟

به گزارش خبر روز، در ماه گذشته و زمانی که از واکسن فایرز رونمایی شد، قیمت جهانی طلا به دلیل کاهش نااطمینانی‌های اقتصادی، کاهش قابل توجهی داشت. حالا انتظار می‌رود که خبر ساخت و تزریق اولین واکسن کرونای ایرانی هم سبب شود که قیمت طلا در بازار ایران کمتر شود.
قیمت سکه و طلا در دو هفته گذشته در یک محدوده مشخص در نوسان بوده و جز تغییرات جزئی، قیمت‌ها نوسان خاصی را تجربه نکرده است.
قیمت هر گرم طلای 18 عیار، در محدوده یک میلیون و 100 تا یک میلیون و 150 هزار تومان در نوسان بوده و قیمت سکه تمام بهار آزادی هم به کانال قیمتی 11 میلیون تومانی وارد شده است.
حالا انتظارت مثبتی چون ساخت واکسن و بررسی مجدد FATF، می‌تواند انتظارات مثبت را تقویت کند و قیمت طلا را کاهش دهد.
پیش‌بینی کارشناسان بازار طلا هم حاکی از این است که با توجه به ثبات نسبی قیمت دلار در بازار و روند آرام بازار جهانی طلا، قیمت طلا در بازار ایران هم ثابت بماند و یا کمی کمتر شود.
اگرچه پیش از این برخی از پیش‌بینی‌ها بیانگر این بود که احتمالا به دلیل شیوع نوع جدید ویروس کرونا در انگلستان می‌تواند قیمت‌های بازار جهانی را دستخوش تغییر کند. اما گویا بازار با نوسان خاصی همراه نبوده است.
بر این اساس می‌توان گفت با توجه به ثبات نسبی قیمت دلار و بازار جهانی طلا، قیمت طلا در روزهای آینده هم روند کنونی را طی کند.
پیش از این هم اتحادیه طلا و جواهر تهران خبر داده بود که مردم در انتظار کاهش بیشتر قیمت طلا هستند و به همین دلیل خرید طلای خود را به روزهای آینده موکول کرده‌اند و تقاضا برای خرید طلا در بازار کم شده است. عاملی که می‌تواند در ثبات نسبی قیمت طلا موثر باشد.
اما امروز قیمت طلا و سکه چه تغییری کرد؟
قیمت هر گرم طلای 18 عیار با اندکی افزایش به یک میلیون و 147 هزار تومان رسید که افزایش حدود دو هزار تومانی در هر گرم را نشان می‌دهد.
همچنین قیمت سکه طرح جدید 11 میلیون و 750 تومان بود که نشان می‌دهد هیچ تغییری نسبت به روز قبل نداشته است.
قیمت نیم سکه 6 میلیون و 220 هزار تومان گزارش شده است. قیمت ربع سکه هم 4 میلیون و 150 هزار تومان است. قیمت سکه گرمی هم دو میلیون و 350 هزار تومان بوده است که نشانگر ثبات نسبی قیمت‌هاست.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خبر روز