انجام معاملات در صرافی بیترکس چگونه است؟

انجام معاملات در صرافی بیترکس چگونه است؟

صرافی بیترکس (Bittrex) در ایالات متحده آمریکا مستقر است. این صرافی یکی از بزرگترین صرافی‌های رمز ارز در جهان بوده و از لحاظ حجم معاملاتی اغلب در میان سه صرافی بزرگ موجود در ایالات متحده قرار می‌گیرد.

این صرافی در شهر سیاتل واشنگتن است و به‌عنوان یکی از بزرگترین عرضه‌کنندگان رمز ارزهای جایگزین شناخته می‌شود. در حال حاضر، لیست این صرافی دارای صدها نوع ارز مختلف است.

صرافی بیترکس در سال 2013 و توسط بیل شیهارا و دو همکار تجاری وی تأسیس شد. در گذشته هر سه این افراد در شرکت مایکروسافت مشغول به‌کار بودند و نقش مهمی در تأسیس صرافی بیترکس کنونی ایفا کردند.

صرافی بیترکس

پلتفرم صرافی بیترکس، یک پلتفرم بصری بوده و به‌سادگی می‌توانید از آن استفاده کنید. این پلتفرم راه‌حل‌های ساده‌ای برای تمام نیازهای معاملاتی شما فراهم می‌کند. بیایید گشتی در این پلتفرم بزنیم.

نحوه ثبت‌نام در صرافی بیترکس

انجام معاملات در صرافی بیترکس چگونه است؟

توجه: در طول ثبت‌نام و قبل از دریافت لینک (این لینک به آدرس ایمیل شما ارسال می‌شود) جهت تأیید حساب، از شما درخواست می‌شود تا آدرس ایمیل و پسورد دلخواه خود را وارد کنید.

پس از تأیید حساب، از شما درخواست می‌شود تا قبل از کلیک بر روی گزینهٔ پذیرش شرایط “Accept the Terms”، ابتدا شرایط خدمات و سیاست حفظ حریم خصوصی را مطالعه کنید. پس از مطالعه شرایط و کلیک بر روی گزینهٔ پذیرش شرایط، به صفحه تنظیمات مدیریت حساب خود هدایت خواهید شد.

امنیت

انجام معاملات در صرافی بیترکس چگونه است؟

اطلاعات شخصی خود را در قسمت “My Profile” که در زیر گزینه “Account” قرار گرفته است وارد کنید. مطمئن شوید که تمام جزئیات را با دقت پر کرده‌اید.

در قسمت پایین، گزینهٔ تأیید هویت (Identity Verification) را خواهید دید. بر روی این گزینه کلیک کرده و فرآیند را آغاز کنید.

انجام معاملات در صرافی بیترکس چگونه است؟

در این قسمت از شما درخواست می‌شود تا هویت خود را از طریق یک مدرک رسمی دولتی مانند پاسپورت یا گواهی‌نامه رانندگی تأیید کنید.

زمانی که مستندات مناسب جهت انجام فرایند را ارسال کردید، مجدداً به صفحهٔ دیگری هدایت شده و باید منتظر تأیید بمانید. این فرآیند ممکن است حدود 10 دقیقه به طول بیانجامد.

نکته: زمانی که مجدداً به صفحهٔ انتظار (10 دقیقه انتظار) هدایت شدید، سعی کنید دکمهٔ رفرش را در مرورگر خود بزنید. با این کار شما می‌توانید وضعیت فرآیند تأیید را بررسی کنید. هویت شما می‌بایست 4 الی 8 دقیقه پس از شروع زمان انتظار تأیید شود.

زمانی که هویت شما تأیید شد، اکنون وجوه را به کیف پول خود واریز کرده و معاملات را آغاز کنید.

کیف پول خود را پر کنید

در قسمت “Wallets” می‌توانید خلاصه‌ماندهٔ حساب خود را به‌همراه لیستی از رمز ارزهای مورد نظر برای برداشت و واریز در صرافی مشاهده کنید.

در نوار جستجوی آبی رنگ عبارت BTC را تایپ کرده و گزینه‌های “deposit” یا “withdraw” را مشاهده خواهید کرد. در این قسمت بر روی گزینه “withdraw” (آیکون سبزرنگ) کلیک کنید.

انجام معاملات در صرافی بیترکس چگونه است؟

پس از کلیک بر روی این گزینه، به صفحهٔ جدیدی هدایت خواهید شد. در این صفحه از شما درخواست می‌شود تا یک آدرس کیف پول جدید ایجاد کنید. گزینه (generate a new wallet address) را انتخاب کنید. این فرآیند ممکن است زمان‌بر باشد پس صبور بوده و صفحه خود را رفرش نکنید.

زمانی که این مرحله تکمیل شد، یک آدرس کیف ‌پول که به‌صورت خودکار ایجاد شده است را دریافت خواهید کرد. شما به این آدرس کیف پول جدید جهت انتقال بیت ‌کوین خود به/از کیف پول صرافی موجود به آدرس کیف ‌پول صرافی بیترکس خود نیاز خواهید داشت (مطمئن شوید که تمام جزئیات آدرس را به‌درستی وارد کرده‌اید).

تذکر: اگر قصد بارگذاری دلار آمریکا در حساب خود را دارید، شما می‌توانید آن را با جفت فیات معامله کنید. برای این کار شما می‌توانید فرم مربوطه را تنظیم کنید. این کار ممکن است مدتی طول بکشد. در ضمن در این حالت حداقل سپرده 1000 دلار است.

پس از واریز بیت کوین یا فیات، سپردهٔ شما آماده است و می‌توانید در صرافی بیترکس به انجام معاملات بپردازید.

وب‌سایت صرافی بیترکس

انجام معاملات در صرافی بیترکس چگونه است؟

در گوشهٔ بالای سمت راست وب‌‌سایت اصلی صرافی بیترکس، گزینه‌ای به نام “Markets” وجود دارد. بر روی آن کلیک کنید. پس از آن شما به صفحه‌ای هدایت خواهید شد که در آن می‌توانید توکن‌ها و جفت‌‌ارزهای مورد علاقهٔ خود را انتخاب کنید.

انجام معاملات در صرافی بیترکس چگونه است؟

پس از انتخاب سکه/توکن دل‌خواه خود، شما به صفحهٔ معاملات در بازار هدایت می‌شوید. در این صفحه شما می‌توانید نمودار قیمتی، دفتر سفارش خریدوفروش و همچنین لیست دارایی‌ها همراه با درصد تغییرات (در سمت چپ صفحه نمایش) را مشاهده کنید.

شما می‌توانید مقدار مشخصی از دارایی خود را انتخاب کنید. در اینجا، ما جفت‌های دلار آمریکا-بیت‌ کوین را انتخاب کرده و نوع سفارش را بر روی گزینهٔ پیش‌فرض تنظیم کرده‌ایم.

در مرحلهٔ بعد، مقدار مورد نظر خود را انتخاب کنید و “bid price”  را از منوی کشویی که از بالا باز می‌شود انتخاب کنید. سپس گزینهٔ “Good til canceled” را انتخاب کنید.

“A Good-Til-Cancelled” نوعی سفارش خرید یا فروش رمز ارز است که تا زمان تکمیل، انقضا یا لغو سفارش باقی می‌ماند.

در عین حال:

“Immediate-Or-Cancel IOC” سفارشی جهت خرید یا فروش رمز ارز است که نیاز است فوراً انجام شود. هر بخشی از IOC که بلافاصله قابل‌اجرا و تکمیل نباشد لغو خواهد شد.

در آخر بر روی گزینهٔ “Buy Bitcoin” کلیک کرده و بیت ‌کوین خود را دریافت کنید. اکنون با موفقیت از طریق صرافی بیترکس  رمز ارز خریده‌اید.

امنیت صرافی بیترکس

نکتهٔ آخر این است که باید با احراز هویت دوعاملی آشنا شده و از آن برای ایمن‌تر کردن حساب خود استفاده کنید.

احراز هویت دوعاملی ویژگی‌ای است که از شما تقاضا می‌کند تا هویت خود را از طریق دو نقطهٔ جداگانه (معمولاً موبایل و کامپیوتر) تأیید کنید. در این روش یک کد از اطریق اپلیکیشن‌هایی نظیر احراز هویت‌ گوگول (Google Authenticator) به شما ارسال شده و شما با وارد کردن آن می‌توانید حساب خود را تأیید کنید.

به‌سادگی این اپلیکیشن را دانلود کرده و بر روی گوشی همراه خود نصب کنید. سپس کد QR که از طریق “Setting> Site Settings>Two-Way Authentication” برای شما فراهم می‌شود را اسکن کنید. سپس کدی را که از طریق تلفن همراهتان دریافت کرده‌اید در انتهای صفحه وارد کنید.

انجام معاملات در صرافی بیترکس چگونه است؟

فرآیند برداشت وجوه نیز مشابه با فرآیند واریز وجوه است.

در گوشهٔ سمت راستِ بالای صفحه نمایش، بر روی گزینه “Wallets” کلیک کرده و از لیست ارائه‌شده، رمز ارز مورد نظر که قصد برداشت از آن را دارید انتخاب کنید.

بادکنک قرمز با فلش قرمز رنگ روبه‌بالا را که با نوشته “Withdraw” مشخص شده است را انتخاب کنید.

آدرس کیف پول دیگری (آدرسی که می‌خواهید وجوه وارد آن شوند) را وارد کرده سپس مقدار دلخواه خود را ثبت کرده و در آخر گزینه “Withdraw” را انتخاب کنید.

مزایا و معایب

مزایا

  • صرافی بیترکس به‌عنوان یکی از باثبات‌ترین و امن‌ترین صرافی‌های جهان شناخته شده و به‌منظور انجام معاملات مجموعهٔ بزرگی از ارزها را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. همین امر باعث شده تا این صرافی‌ به یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌ها تبدیل شود.
  • این صرافی دارای یک پلتفرم بسیار ایمن و با تجربهٔ کاربری آشنا برای رقبای خود بوده که امکان سوئیچ بین صرافی‌ها را فراهم می‌کند.
  • صرافی بیترکس دانش‌ و تجربه خود را از مجموعه‌ای از توسعه‌دهندگان و معامله‌گران با استعداد کسب می‌کند.

معایب

  • به‌منظور دسترسی به معاملات و خرید دلار آمریکا، می‌بایست یک فرم نسبتاً طولانی را به صرافی بیترکس ارسال کنید.
  • برای اینکه بتوانید شروع به استفاده از دلار آمریکا کنید، به حداقل سرمایه 1000 دلار نیاز دارید.
  • لازم است یک فرم تنظیم کرده و منتظر تصمیمات صرافی بیترکس بمانید. این کار برای افرادی که قصد ایجاد یک حساب جدید و ورود سریع به یک پوزیشن را دارند، هزینه‌بر خواهد بود.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.