دلیل روند صعودی بیت کوین

دلیل روند صعودی بیت کوین

طی آخر هفتهٔ اخیر، قیمت بیت کوین از 9,000 دلار هم فراتر رفت. این آستانهٔ قیمت قابل‌‌توجه بوده و افزایش بیش از 150 درصدی در سال را نصیب این رمز ارز می‌سازد. براساس گزارش CoinDesk، نقطهٔ اوج قیمت بیت کوین در پایان هفته در روز یکشنبه بود که به 9,391 دلار رسید و سیزدهمین ماه روبه رشد خود را به ثبت رساند. احتمالاً، دست‌کم سه عامل مهم در فضای رمز ارز در سیر صعودی اخیر بیت کوین دخیل بوده‌اند: فیس‌بوک قصد دارد در هفتهٔ جاری استیبل کوین خود را معرفی کند، هم‌زمان رمز ارز مطرح و بین‌المللی بایننس کوین (BNB) از این موضوع پرده برداشت که در روزهای آتی از ارائهٔ خدمات به کاربران آمریکایی خودداری خواهد کرد و کارگزار واسطهٔ جدیدی قراردادهای آتی بیت کوین را عهده‌دار می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استیبل کوین می‌توانید از مطلب آموزشی «استیبل کوین چیست؟» دیدن نمایید.

خبرهایی که احتمالاً عامل خیز برداشتن بیت کوین بوده‌اند

  • پیش‌بینی می‌شود فیس‌بوک در هفتهٔ جاری از رمز ارز خود پرده‌برداری کند.
  • بایننس کوین (BNB)، بزرگ‌ترین رمز ارز از نظر حجم معاملات، دسترسی کاربران آمریکایی را مسدود می‌کند.
  • کارگزاری TP ICAP، مستقر در انگلستان، شروع به فروش مشتقات مالی بیت کوین خواهد کرد.

منبع: CoinDesk, Coin Telegraph

دلایل متعدد روی آوردن به بیت کوین

علاوه بر دستاوردهای عمدهٔ بیت کوین، مهم‌ترین خبری که در هفته‌های اخیر در جهانِ گستردهٔ رمز ارزها پیچید، احتمالاً تحولات مربوط به فیس‌بوک بوده است. انتظار می‌رود یکی از غول‌های رسانه‌های اجتماعی این هفته در مورد استیبل کوین خود جزئیاتی را آشکار ساخته و در سال 2020 این ارز را مورد استفاده قرار دهد. فیس‌بوک، به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت در میان رسانه‌های اجتماعی به جریان رمز ارزها پیوسته است. این شرکت توان آن را دارد که خیل عظیمی از کاربران از سراسر گیتی را به دادوستد با سکهٔ خود سوق دهد. در برخی از منابع از این ارز به‌عنوان گلوبال کوین (ارز جهانی) یاد شده است. این پروژه توسط ده‌ها شرکت پیشرو فعال در صنایع مختلف پشتیبانی می‌شود. اسپنسر بورگات، از شرکت CoinDesk و شریک اصلی سرمایه‌گذار در حوزهٔ بلاک چین، اظهار می‌دارد که حرکت فیس‌بوک نقش «کاتالیزوری قوی» برای بیت کوین دارد، چرا که با این کار «بزرگ‌ترین مانع بر سر راه دستیابی به دارایی‌های دیجیتالی تا حد زیادی از میان برداشته می‌شود.»

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بلاک چین می‌توانید از مطلب آموزشی «بلاک چین چیست؟» دیدن نمایید.

دلیل روند صعودی بیت کوین

تصمیم بایننس مبنی بر مسدود ساختن دسترسی کاربران ساکن ایالات‌متحده نیز می‌تواند از دیگر عوامل موفقیت بیت کوین به‌حساب آید. هنگامی که رمز ارز رقیب در 14 ژوئن شرایط استفادهٔ خود را تغییر داد، باعث واکنشی فوری شد که عبارت از حراج بایننس بود. ممکن است بسیاری از سرمایه‌گذاران به‌جای بایننس به بیت کوین روی آورده باشند.

گزارش CoinTelegraph حاکی از این است که  کارگزاری TP ICA، مستقر در انگلستان، شروع به فروش مشتقات مالی بیت کوین خواهد کرد. این خبر مهم دیگری بود که در فضای رمز ارزها پیچید؛ به‌ویژه پس ‌از آنکه بورس اختیار معامله شیکاگو از این مسئله پرده برداشت که قصد تمدید پیشنهاد‌ات خود در زمینهٔ معاملات آتی برمبنای بیت کوین را ندارد.

بورس مبادلات بازرگانی شیکاگو چیست؟

 این به چه معنا است؟

عملکرد بیت کوین تاکنون (در سال 2019) بسیار خارق‌العاده بوده است. مطمئناً بیت کوین به‌عنوان ارز پیشرو در بازار سرمایهٔ رمز ارزها، نظر سرمایه‌گذاران را به خود جلب کرده است. بااین‌وجود، باید به یاد داشته باشیم که حتی در خیزهای اخیری که بیت کوین برداشته است، تنها به نیمی از بالاترین ارزش پیشین خود نزدیک شده است. صحبت از اواخر سال 2017 و ابتدای سال 2018 است. شیفتگان جسور رمز ارزها همچنان چشم‌انتظار کسب سودهای کلان از سکه‌های دیجیتالی خود هستند، اما برای رسیدن به چنین آستانه‌ای هنوز به ایجاد زمینه‌ها و نقش‌آفرینی عوامل فراوانی نیاز است.

آیا قیمت بیت کوین به 50000 دلار خواهد رسید؟

بعد چه پیش می‌آید؟

تقریباً دو سال پس ‌از آنکه حباب رمز ارزها به نهایت رشد خود رسیدند، اینک سرمایه‌گذاران انتظار دارند که وضعیت سکه‌های دیجیتالی عمده بسیار بی‌ثبات باشد. هیچ تضمینی وجود ندارد که سود سرشار بیت کوین در آینده هم ادامه داشته باشد. به هر روی، اگر فیس‌بوک بتواند در میان جمعیتی میلیاردری از سرمایه‌گذاران بالقوه تمایلی جهانی برای استفاده از فضای رمز ارز ایجاد کند، احتمالاً موفقیت بیت کوین و سایر رمزارزها نیز تضمین‌شده خواهد بود.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.